قالب وبلاگ قالب وبلاگ

کانگ فوتوآ 21 استان خوزستان
 
INTERNATIONAL SCHOOL OF PHYSICAL & PHYSICAL CREATION

���ی ���ی�� �� ���ǐ ���� ��ی� ���یی�


اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر
 
نوشته شده در تاریخ شنبه 8 مرداد 1390 توسط راهدان پیداویس

لباس یا پوشش بدن نقش مهمی در ورزش های رزمی دارد و حرکتهایی که در ورزش های رزمی انجام می شود خیلی متفاوت با حرکات معمولی انسان در هنگام راه رفتن ویا نشستن و انجام کارهای روزمره می باشد . لباسی که در این هنر رزمی به کار می رود باید از شایط خاصی مانند مواد زیر برخوردار باشد .

1- از استحکام و دوام زیادی برخوردار باشد .

2- تامین کننده میدان حرکتی دست و پا و تنه باشد .

3- نگه دارنده ستون مهره ها در قسمت قوس کمری ( محافظت مهره ها در برابر نیروهای وارده ) باشد .

4- نگهدارنده حرارت بدن باشد و از هدر رفتن انرژی بدن جلوگیری کند .

5- از فرم و زیبایی خاصی نسبت به فرهنگ جامعه برخوردار باشد .

 

لباس کانگ فوتوآ طبق همین اصول و با در نظر گرفتن فرهنگ ایران زمین طراحی شده است . پیراهن ساده و معمولی که تمام قسمتهای بدن را می پوشاند و از هدر رفتن انرژی بدن جلوگیری می کند و معمولا از جنس نخی و الیاف طبیعی می باشد تا عرق بدن ا جذب کند .

بطور کلی ظرافت و ذکاوت خاصی در طراحی لباس کانگ فوتوآ  بکار رفته است . کمر شلوار چنان طراحی شده که مهره های قوس کمری را محافظت می کند ( در هنگام وارد شدن نیرو و فشار زیاد از لغزیدن مهره ها به روی هم و آسیب دیدگی آنها جلوگیری می کند ) و در قسمت مچ پا نیز عضلات و زردپی های مچ پا را محکم نگه می دارد و از آسیب دیدگی آنها جلوگیری می کند و همچنین از هدر رفتن حرارت پاها جلوگیری می کند چون اگر پایین شلوار ( قسمت مچ پا ) باز باشد با زدن ضربات ، حرارت پاها با شوک ضربه به بیرون انتقال یافته و باعث هدر رفت انرژی پاها و سرد شدن مفصل زانو و در نهایت منجر به آسیب دیدگی آن می شود . ولی در شلوار کانگ فوتوآ  این موارد به خوبی پیش بینی شده و با بستن مچ شلوار  از هدر رفتن  انرژی پاها جلوگیری می شود .

 

لباس مشکی

سیاهی گر ببینی نور ذات است    ***     به تاریکی درون آب حیات است

اینک رنگ این لباس را از دو نقطه نظر فلسفی و علمی مورد بررسی و مطالعه قار می دهیم :

از نظر فلسفی رنگ سیاه بالاترین رنگ است از این لحاظ که در برابر نفوذ رنگها مقاومت می کند و نفوذ هررنگ بر آن بی اثر است . این نمایانگر آن می باشد که ما نیز در مقابل رنگها و نیرنگهای بیگانگان مانند رنگ سیاه اصالت خوش را حفظ خواهیم کرد و رنگ فرهنگ بیگانگان ا به خود نمی گیریم بلکه اصالت فرهنگی خویش را حفظ می کنیم و جهانیان را با کوشش خردمندانه و پایه بلند انسانی خود به این دوست داشتن این فرهنگ ( فرهنگ اصیل ایرانی ) فرا می خوانیم .

 

از نظر علمی لباس سیاه نمی گذارد انرژی بدن که در اثر سوخت و ساز تولید شده از دست برود و در خویش نگه می دارد . رنگ سیاه انرژی را در خود جذب کرده و از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند همچنین از پیری زودرس و خستگی و کوفتگی عضلات جلوگیری کرده و باعث شادابی و طراوت بدن می گردد.

 

هفت رنگ است زیر هفت اورنگ     ***          نیست بالاتر از سیاهی رنگ

  


لباس سرخ

 

رنگ سرخ نشانه خون سرخ کانگ فوکار ( همراه ) و نمایانگر شجاعت و دلاوری و وحشت نداشتن از زخم و جراحت در مبارزه و اعتماد به نفس می باشد . کانگ فوکار با به تن کردن این لباس از نام همراه به یارومه تغییر نام می دهد و آماده برای فعالیت بیشتر و دریافت اطلاعات وسیع تر از طریقت دانایی می شود و نیز همچنین به عنوان دانشجوی دانشکده انشاء تن و روان محسوب می شود . کانگ فوکار بعد از اجرای صحیح 5698 تکنیک ، ترکیب و عکس العمل سازی مجاز به پوشیدن این لباس می باشد .

 

لباس سفید

 

رنگ سفید نشانه روشنی و پاکی است به نشانه شناخت اسرار درون انسان و شناساندن آنها به دیگران می باشد . راهبر پس از طی 73000 تکنیک ، ترکیب و عکس العمل سازی و خاصیت موجی با استدلال فکری در حرکات تکنیک و پختگی در فضای فیزیکی و روحی و قدم نهادن به عالم معنا ، به بالاترین درجه که بازنشستگی و پیر کانگ ( پیر طریقت ) می باشد نائل می شود .

.: Weblog Themes By Pichak :.


در این راه امید پیچ در پیچ / مرا لطف تو می باید دگر هیچ | بدرود | طراحی : کانگ فوتوآ21 کانون اهواز
کانون اهوازکانون اهواز
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic