قالب وبلاگ قالب وبلاگ

کانگ فوتوآ 21 استان خوزستان
 
INTERNATIONAL SCHOOL OF PHYSICAL & PHYSICAL CREATION

���ی ���ی�� �� ���ǐ ���� ��ی� ���یی�


اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر
 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 دی 1391 توسط راهدان پیداویس

چرا این رشته باید در یك كشور اروپایی جهانی شود !!

مانع ثبت «كونگ‌فو» به دست خارجی‌ها شویم 

"جا دارد به عرض دوستداران كونگ‌فو ایران برسانم تا زمانی كه مدیریت فدراسیون كونگ‌فو همچنان به دست افراد غیر متخصص و خارج از خانواده كونگ‌فو اداره شود، هرگز شاهد ثبت جهانی كونگ‌فو ایرانی نخواهید بود، چرا كه اصولا عزم این مدیران بر جهانی كردن این ورزش نیست، وگرنه ثبت كونگ‌فو ایرانی در مجامع بین‌المللی چندان هم كار دشواری نیست"

در باب این موضوع مصاحبه ای با راهبان قاسم بهشتی فر توسط روزنامه ی اعتماد در تاریخ 12 دی ماه 91 صورت گرفته است ، برای مشاهده ی شرح مصاحبه ادامه مطلب را ملاحظه نمایید. 

 

خبرگزاری ایسنا روز سه‌شنبه پنج دی 1391 مقاله‌یی را تحت عنوان «فدراسیون‌های عجیب و غریبی كه تنها در ایران هستند» منتشر كرد كه در آن از قول آقای حیدریان سرپرست فدراسیون كونگ‌فو چنین عنوان شده بود: «زمانی كه این فدراسیون را به ما تحویل دادند، زیر نظر هیچ فدراسیون جهانی فعالیت نمی‌كرد برای اینكه زیر نظر اسپورت اكورد شویم كار جدی باید صورت پذیرد. البته در گذشته كارهایی شده بود اما ابتر ماند ولی به لحاظ آینده‌نگری و انگیزه‌یی كه برای ملی‌پوشان باید فراهم كنیم، این كار باید شروع شود كه زیرنظر یك فدراسیون جهانی باشیم.»

ایشان درباره رابطه‌اش با فدراسیون بین‌المللی ووتا كه به گفته منتظری، رییس سابق فدراسیون كونگ‌فو حدود 60 عضو جهانی دارد، گفت: «ارتباط سازمانی نداریم. البته می‌دانید كه سازمان جهانی ووتا كه می‌گویید وجاهت قانونی ندارد و تنها یك شركت ایرانی است و برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به اداره كل ثبت شركت‌های استان تهران مراجعه كنید.» جا دارد به عرض دوستداران كونگ‌فو ایران برسانم تا زمانی كه مدیریت فدراسیون كونگ‌فو همچنان به دست افراد غیر متخصص و خارج از خانواده كونگ‌فو اداره شود، هرگز شاهد ثبت جهانی كونگ‌فو ایرانی نخواهید بود، چرا كه اصولا عزم این مدیران بر جهانی كردن این ورزش نیست، وگرنه ثبت كونگ‌فو ایرانی در مجامع بین‌المللی چندان هم كار دشواری نیست، همچنان كه سبك كانگ‌فو توآ-21 توانست با پیگیری و تلاش مصرانه این سبك را به صورت كاملا قانونی به ثبت بین‌المللی برساند. مسوولان محترم وزارت ورزش بهتر از هر كس باید بدانند كه در حال حاضر كشورهای شرق و غرب چگونه سعی دارند، فرهنگ وادبیات خود را از طریق ورزش‌های بومی و ملی، به سایر كشورهای جهان صادر كنند. پس چگونه است كه متاسفانه در كشور ما، تنها رشته رزمی اصیل و ایرانی، با جمعیت میلیونی در سطح جهان، به جای حمایت و تقویت و گسترش در سطح بین‌المللی روز به روز مهجورتر می‌شود. یك روز شاهد برداشتن پسوند و پیشوند نام كونگ‌فو از سبك‌های آن هستیم و روزی دیگر با تنزیل فدراسیون به انجمن، تیشه بر ریشه این ورزش محبوب و مردمی می‌زنند، همه اینها به نظر بنده ناشی از مدیریت غیرعلمی و غیرتخصصی در این ورزش است. تا زمانیكه سكان هدایت این رشته ورزشی به دست پیشكسوتان و خاك‌خوردگان و متخصصان آن سپرده نشود، نمی‌توان انتظار داشت كه چیزی بهتر از كسب چند مقام و مدال، آن هم در مسابقات درجه چندم با كشورهای ناكجاآباد داشته باشیم، چرا كه اصولا یك كاراته‌كا، تكواندوكار و جودو كار ذهنش معطوف به رشته وارداتی خودش است و نمی‌تواند درك عمیقی نسبت به كونگ‌فو ایرانی-كه به نوعی در بعد صنفی رقیب ورزش او محسوب می‌شود- داشته باشد، از بعد آكادمیك اگر نگاه كنیم، مثل این می‌ماند كه در یك دانشگاه استاد زبان انگلیسی را به عنوان مدیر گروه ادبیات فارسی انتخاب كنند. لذا به عنوان عضوی از خانواده بزرگ كونگ‌فو ایران و از جایگاه مدیریت جهانی این ورزش ایرانی، از وزیر محترم ورزش و مسوولان امر تقاضامندم نسبت به گسترش این رشته ورزشی اهتمام كرده و از پیشكسوتان و دلسوزان این ورزش كه سال‌ها برای بقای آن خون دل خورده‌اند، در جهت هدایت این مجموعه عظیم استفاده و طبق روال قانونی مجامع بین‌المللی انتخابات ریاست فدراسیون را برگزار كنند و برای جهانی كردن این رشته و حمایت از تنها ورزش رزمی ملی ایرانیان گامی موثر برداشته و با یك برنامه‌ریزی منظم و منطبق با آخرین یافته‌های علمی و كاربردی، ورزش رزمی ملی ایران را كه فلسفه‌یی عمیق و آمیخته با فرهنگ ایرانی و دین مبین اسلام و مبانی خودسازی، خود‌شناسی و خودآیی دارد، به نسل جوان و فرزندان امروز كه آینده‌سازان فردای این مملكت هستند، آموزش داده و از آن برای جامعه‌سازی و ترویج فرهنگ غنی ایرانی - اسلامی در بین جامعه و جوانان استفاده كنند.

مسوولان محترم فدراسیون كونگ‌فو، بیایید برای یك بار هم كه شده از خود سوال كنید تا به حال این فدراسیون با ریاست افرادی از رشته‌های رقیب كونگ‌فو چه عملكرد قابل توجهی داشته است؟ كدام كارنامه درخشان برای فدراسیون كونگ‌فو به ثبت رسیده و چه هزینه‌هایی حیف و میل شده است؟ مسوولان محترم فدراسیون، آنچنان كه شما می‌پندارید راه چندان سختی هم نیست، همچنانكه رشته كانگ فوتوآ-21 موفق شده است كه در اروپا با مركزیت كشور فنلاند، انجمن جهانی كانگ فوتوآ-21 را به عنوان یك هنر رزمی ایرانی به ثبت برساند و صد البته این مهم با همت و تلاش فراگیر و خستگی‌ناپذیر پیشكسوتان و مربیان این رشته ورزشی میسر شده است. این انجمن در حال حاضر در حال پیگیری ثبت این رشته در سازمان جهانی اسپورت اكورد است و تاكنون توانسته است در 30 كشور دنیا نمایندگان فعالی را جذب كند كه اكثرا ایرانیان مقیم آن كشورها هستند و نیز قریب به 400 مدرك مربیگری بین‌المللی كانگ‌فو را برای مربیان این رشته در سراسر جهان صادر كرده كه آن هم اكثرا مربوط به مربیان ایرانی است. به دنبال همین اقدامات، سازمان اسپورت اكورد، انجمن كانگ فو توآ-21 را به نشست سالانه خود كه در تاریخ 26 تا 31 مه 2013 در شهر سن پترزبورگ روسیه برگزار می‌شود، دعوت كرده و برای چهار نفر از مربیان و مسوولان انجمن، دعوتنامه رسمی ارسال كرده است. حال از وجدان بیدار شما خواننده محترم می‌پرسم، به نظر شما چرا باید مجبور باشیم رشته‌یی را كه متعلق به ایران زمین است و ریشه در آب و خاك این سرزمین دارد، در یك كشور اروپایی به ثبت جهانی برسانیم؟ اروپایی‌ها مترصد این قبیل فرصت‌ها هستند و تمام تلاش خود را جهت ثبت این رشته در اسپورت اكورد با نام كشور فنلاند انجام خواهند داد، ولی انجمن جهانی كانگ فوتوآ-21 تمام تلاش خود را می‌كند تا نام كانگ فو توآ-21 با نام كشور ایران در اسپورت اكورد ثبت شود. لذا بار دیگر به مسوولان محترم وزارت ورزش یادآوری می‌كنم این میراث ملی همچون برخی بزرگان و شاعران و دانشمندان ایرانی (و اخیرا «تار» ایرانی) به دست دیگران به ثبت جهانی نرسیده و مصادره نشده به پا خیزید و پرچم ورزش اصیل ایرانی را در دست گرفته (یا حداقل از دست ما نگیرید) تا گوشه‌یی از هنر و فرهنگ غنی ایران اسلامی را از طریق این ورزش بومی به دنیا صادر كنیم. در پایان از تمام اعضای مجمع عمومی درخواست دارم كه فردی از خانواده كونگ‌فو را به عنوان ریاست فدراسیون انتخاب كنند، چرا كه وجدان‌های بیدار و آیندگان نسبت به عملكرد شما داوری خواهند داشت و از مسوولان و مربیان و پیشكسوتان كونگ‌فو كه بی‌وقفه جهت بقای نام تنها رشته رزمی اصیل ایرانی و جهانی كردن آن تلاش می‌كنند، كمال تشكر و امتنان را دارم و به عنوان مدیركل انجمن جهانی كانگ فوتوآ-21 و از طرف ریاست این انجمن اعلام می‌دارم كه دست یاری مسوولان محترم وزارت ورزش و فدراسیون كونگ‌فو ایران را برای ثبت كونگ‌فو ایرانی در انجمن جهانی اسپورت اكورد به گرمی می‌فشاریم.
 

مدیركل انجمن جهانی كانگ فو توآ- 21

منبع :  روزنامه اعتماد،سه شنبه، 12 دی 1391 - شماره 2583) .

فایل پیوست : صفحه 15 روزنامه ی اعنماد مورخ 12 دی ماه 91

                                      

.: Weblog Themes By Pichak :.


در این راه امید پیچ در پیچ / مرا لطف تو می باید دگر هیچ | بدرود | طراحی : کانگ فوتوآ21 کانون اهواز
کانون اهوازکانون اهواز
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic