قالب وبلاگ قالب وبلاگ

کانگ فوتوآ 21 استان خوزستان
 
INTERNATIONAL SCHOOL OF PHYSICAL & PHYSICAL CREATION

���ی ���ی�� �� ���ǐ ���� ��ی� ���یی�


اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر
 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 دی 1391 توسط راهدان پیداویس
رئیس سبک کونگ فوتوآ 21:
 
رئیس سبک کونگ فو توآ 21 گفت: مدتهاست که روسای فدراسیون کونگ فو این ورزش ایرانی از رشته های رقیب و وارداتی هستند، جامعه کونگ فو پذیرای این ریاست نیست....
سلامی ضمن اعتراض به عملکرد رئیس فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی به خبرنگار ورزشگاه باشگاه خبرنگاران گفت: در خصوص عملکرد فدراسیون کونگ فو من و خیلی از رؤسای سبک های دیگر به وزیر ورزش گله مندیم.

در هر فدراسیون یکسری قوانین وضع می شود که مسئولان موظفند طبق این اصول و قوانین عمل کنند که متأسفانه در فدراسیون کونگ فو این اصول و مقررات رعایت نمی شود.

اعتراضات من حول 3 محور است، نخست اینکه قوانینی وجود دارد ولی تحریف می شود به طور مثال در یکی از قوانین مشخص شده که رئیس فدراسیون در مجمع تعیین می شود. ولی عملا وزارت ورزش است که فردی را به عنوان سرپرست فدراسیون تعیین می کند.

این فرد در مدت 6 ماه سرپرستی فدراسیون، رؤسای هیئت ها را برای رأی دادن به خود جلب می کند و هر رئیس هیئتی که با وی موافق نباشد را تعویض می کند.

به طور کلی این قانون و اساس نامه به جز ابزار و وسیله ای برای پوشش کارهای سرپرست فدراسیون، نقش دیگری ندارد.
چنانچه اکنون از حیدریان سرپرست فدراسیون کونگ فو پرسیده شود که آیا شما رئیس فدراسیون خواهید شد یا خیر؟ کوچک ترین شبه ای ندارد که این پست مخصوص اوست.
پس اگر انتصاب می شد یعنی از همان ابتدا رئیس فدراسیون می شد نه سرپرست آن بهتر بود لااقل منتصب کننده مسئولیت کارهای وی را برعهده گرفت.
اینطور که من تحقیق کرده ام تمام فدراسیون های ما  اینگونه هستند این جراحی ورزشی کشور ماست.
پس از صدور حکم ریاست فدراسیون تعیین شده فرد به هیچ کس پاسخگو نیست و به صورت شترمرغی مدیریت خود را ادامه می دهد.

یک نمونه مشخص کنید که احدی از مجمع در هر فدراسیونی جرأت اعتراض داشته باشد و او را عوض نکنند.

در یک فدراسیون اگر مجمع فردی را برکنار کند حتی مجلس هم نمی تواند کسی را بازخواست کند چون لعاب قانونی به این تشکل  فرمایشی داده اند.

سلامی در ادامه صحبت هایش افزود: من و جامعه میلیونی کونگ فو به این مسئله معترضیم که آقای حیدریان به عنوان یک رزمی کار از رشته رقیب کونگ فو این ورزش ملی ایران که دارای 50 سال قدمت است مشروعیت سرپرستی و ریاست فدراسیون ورزشی را ندارد هر چند که رئیس فدراسیون حیدریان از چندین ماه پیش به ما تحمیل شده است.

وی اضافه کرد: مشکل بعدی تحریف قوانین متأثر از بند 1 است، همان طور که در بند 1 بنای انتخاب فرمایشی است با لعاب دموکراسی آئین نامه های مدونه نیز بر همین منوال پیشرفته است.

برای مثال، شورای ساماندهی سبک ها و در رأس آن دبیر این شورا که خود را همه کاره و آچار فرانسه وزارت ورزش می داند طی مکاتبه ای، تصمیماتی گرفته اند که کلمه کونگ فو را از سبک های تحت پوشش فدراسیون حذف کنند و همچنان سیاست حذف کلمه کونگ فو توسط ورزش های رزمی رقیب و وارداتی ادامه دارد که در رأس آن 2 نفر از مخالفین در وزارت ورزش هستند که خواهان حذف نام این ورزش ملی ایرانیان می باشند که نام این دو نفر در استیضاح مجلس نیز ذکر شده و هنوز هم ادامه دارد.

وی تصریح کرد: ریاست محترم وزارت ورزش و رئیس فدراسیون کونگ فو، صادقانه به جامعه ورزش کونگ فو بگویند که آیا قصد حذف نام این ورزش ملی ایران را دارند یا خیر؟

زیرا اگر بهانه کنند که ما می خواهیم کونگ فو را با نام توآ جهانی کنیم جامعه کونگ فو نمی پذیرد که به نام جهانی کردن آن در داخل کشور قدمت 50 ساله خود را قلع و قمع کنند.

همه ما با جهانی شدن این رشته رزمی به هر نامی که وزارت ورزش تشخیص دهد مخالفتی نداریم و هر وقت هم که بخواهیم در مسابقات برون مرزی شرکت کنیم، با همان نام حضور پیدا می کنیم اما این دلیل نمی شود که در داخل کشور هویت و شناسنامه های ما را تغییر دهند.

ورزش ایرانی در داخل کشور ایران باید به همان نام باقی بماند چرا اعتبار ورزش ملی خودمان را زیر سوال ببریم.

برخی از سبک هایی که در وزارت کشور و فراکسیون مجلس به صورت انجمن ها و NGO ها مصوب شده اند را نمی توان تغییر نام داد.

از طرفی طبق آئین نامه شورای ساماندهی سبک ها که به استناد آن سبک های کونگ فو ویراندهی شدند ( تغییر نام دادند) در بند چهارمش آمده که تشکل های غیر دولتی NGO را به عنوان یکی از 5 ساختار (کومیته، گروه، سبک و...) تشخیص داده است.

ما نیز سبک کانگ فو توآ 21 را که مجوز و پروانه فعالیت از وزارت کشور را دارد به شورای ساماندهی تحویل دادیم آنها به آئین نامه ای که مصوب کرده اند نیز پایبند نیستند و طی نامه ای رسمی به اینجانب اعلام کردند که باید نام سبکتان را عوض کنید.

ما باید به کجا پناه ببریم و درد خود را به که بگوئیم؟ در این خصوص هزاران نفر از مربیان به دیوان عدالت اداری شکایت کرده اند که امیدواریم قضات روشنفکر آن نهاد که ملجأ مظلومین است رأی به ابطال این نامه های غیرقانونی بدهند.

تغییر نام ورزشی با 50 سال سابقه با کنوانسیون های بین المللی که جمهوری اسلامی هم عضو آن است مغایرت دارد، دوما مقام معظم رهبری این همه تأکید بر بومی سازی و رشد مبانی علمی و ورزش داخلی دارند آن وقت این آقایان به گونه ای دیگر رفتار می کنند.

* به پیروی از مقام رهبری از ورزش ملی خود دفاع می کنیم

رئیس سبک کانگ فو توآ 21 در ادامه به پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: جامعه میلیونی کونگ فو ورزش ملی خود را همانگونه که تاکنون حفظ کرده اند از این به بعد هم حفظ می کنند زیرا از رهبر خود آموخته اند که 30 سال در چهارچوب نه شرقی و نه غربی به لطف خدا و پشتیبانی ملت در برابر دنیا بایستند و ما جامعه کونگ فو نیز از رهبر خود پیروی می کنیم و در برابر کسانی که می خواهند آبروی ورزش ملی را خدشه دار کنند می ایستیم.

وی همچنین اذعان داشت: در تحریف قوانین می توان به آئین نامه اجرایی فدراسیون توجه کرده که به نوعی تدوین شده که کلیه اختیارات را از سبک ها که NGO می باشند سلب کرده در حالی که برابر اساسنامه خود فدراسیون نیز یک NGO می باشد.

این خلاف قوانین است در قسمتی از این آئین نامه تدوین نوع مدارک صادره و مبالغ مربوطه در جدول مجزا صادر شده است اما برخلاف مبالغ نوشته شده در این آئین نامه مبالغ نجومی از سبک ها مطالبه می شود.

یعنی اگر سبکی هر سال مبالغی حدود یک میلیارد تومان به فدراسیون ندهد غیرقانونی محسوب می شود.

سبک کانگ فو توآ21، سبکی است که سه سال است حکم های مربیگری اش داده نشده زیرا ورزشکاران فعال در این سبک اغلب جزء روستائیان استان های مختلف هستند و توانایی پرداخت هزینه های گران مربیگری و... را ندارند.

با احتساب آئین نامه اجرائی فدراسیون در بند 2 و جداول فنی پیوست به آن باید سالانه یک میلیارد به فدراسیون بپردازیم بنابراین ما در کوه ها کار کنیم اصلح تر است از اینکه این مبالغ هنگفت را بپردازیم.

وی گفت: از همین جا به وزیر ورزش می گویم که جناب آقای عباسی وزیر ورزش از آزاده ترین و لوطی ترین اعضای هیئت دولت است و از شما تقاضا می کنیم همان قولی که به مجلسی ها و پیشکسوت های جامعه کونگ فو دادید و پیشانی من را بوسیدید و در حضور اینجانب به آقای سجادی دستور دادید کلمه کونگ فو روی سبک ها و فدراسیون باقی بماند، انصافا بیش از این دل ما را آزرده نکنید و نام فدراسیون کونگ فو را بدون پسوند و پیشوند در جای خود باقی بگذارید و اجازه دهید سبک های تحت پوشش که دارای مجوز قانونی چندین ساله هستند به همان نام قبلی باقی بمانند.

ما می خواهیم از خانواده میلیونی کونگ فو برای ما سرپرست انتخاب کنید خسته شده ایم از تحمل مسئولینی که از رشته های رزمی دیگر همچون ووشو، کاراته، جودو و ... برای ریاست فدراسیون کونگ فو می آیند.

جامعه کونگ فو در طول حیات خود 2 بار ممنوع الکار شدن را تجربه کرده است، یکبار به مدت یک سال و نیم در زمان شاه معدوم  و دیگر ده سال در زمان جمهوری اسلامی.

این جامعه ورزشی به روز را تبدیل به پاکت های بسته شب نامه نکنید زیرا این اتفاق به نفع ورزش بومی و ملی کشورمان نیست./
.: Weblog Themes By Pichak :.


در این راه امید پیچ در پیچ / مرا لطف تو می باید دگر هیچ | بدرود | طراحی : کانگ فوتوآ21 کانون اهواز
کانون اهوازکانون اهواز
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic